Usługi

1. Szkolenia BHP (wstępne, okresowe) i P.POŻ

2. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

3. Prowadzenie postępowania powypadkowego i sporządzanie pełnej dokumentacji wypadków przy pracy oraz wypadków w drodze do lub z pracy.

4. Sporządzanie dokumentacji dotyczącej chorób zawodowych.

5. Ocena i dokumentacja ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy.

Ocenę ryzyka zawodowego wykonuje się dla wszystkich stanowisk pracy oraz wtedy, kiedy w miejscu pracy została wprowadzona zmiana.

6. Pomoc w opracowaniu szczegółowych instrukcji stanowiskowych dotyczących:

  • Stosowania w zakładzie procesów technologicznych oraz wykonywania prac związanych z zagrożeniami wypadkowymi oraz zagrożeniami zdrowia pracowników,
  • Obsługi maszyn i innych urządzeń technicznych,
  • Postępowania z materiałami szkodliwymi dla zdrowia i niebezpiecznymi,
  • Udzielania pierwszej pomocy.

7. Pomoc w opracowaniu dokumentów z zakresu bhp i prawa pracy (regulaminy, zarządzenia, tabele norm przydziału środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej)

8. Pomoc w realizacji wystąpień i decyzji Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) i Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS), przygotowanie odpowiedzi na wystąpienia.

PIP jest organem powołanym do sprawowania nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bhp a także dotyczących legalności zatrudnienia, natomiast PIS do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, w szczególności poprzez sprawowanie nadzoru nad warunkami m.in. higieny pracy w zakładach pracy, higieny radiacyjnej.

9. Kontrola warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych.

Pracodawca jest obowiązany zapewnić systematyczne kontrole stanu bhp ze szczególnym uwzględnieniem organizacji procesów pracy, stanu technicznego maszyn i innych urządzeń technicznych.

10. Doradztwo z zakresu stosowania przepisów oraz zasad BHP i prawa pracy

11. Analiza stanu BHP w firmie.

Analizę stanu BHP w zakładzie pracy zawiera propozycję przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy. Analizę stanu BHP sporządza się co najmniej raz w roku.

12. Udział w ocenie założeń i dokumentacji dotyczących modernizacji zakładu pracy lub jego części, a także nowych inwestycji.

Zgodnie z przepisami prawa zmiany użytkowania pomieszczeń, zmiany w procesie technologicznym czy zmiany konstrukcyjne urządzeń powinny być poprzedzone oceną pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy.

13. Kompleksowa obsługa z zakresu BHP (służba BHP).

Obsługa zakładu pracy poprzez realizację zadań służby bhp wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z 02.09.1997r. w sprawie służby bhp, dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

14. Usługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej

  1. Przeglądy techniczne podręcznego sprzętu gaśniczego.
  2. Naprawy, remonty gaśnic.
  3. Przygotowujemy obiekty do odbioru wyposażając w gaśnice, znakując drogi i wyjścia ewakuacyjne.
  4. Wykonujemy naprawy wewnętrznych sieci hydrantowych i hydrantów wewnętrznych.
  5. Przeprowadzamy badania wydajności zewnętrznych sieci hydrantowych.
  6. Wykonujemy próby ciśnieniowe węży hydrantowych.
  7. Opracowujemy instrukcje bezpieczeństwa pożarowego obiektów, oraz plany ewakuacji.
  8. Prowadzimy doradztwo z zakresu zagadnień przeciwpożarowych.
  9. Przeprowadzamy pomiary natężenia oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.